Prin ce ne deosebim noi de alții?

Școala de masaj SPA Therapy este școala cu adevărați profesioniști, oameni de succes al căror nume se identifică cu ceea ce au realizat în domeniu, sunt gata să îți dezvăluie toate secretele acestei meserii, dar și să-ți împărtășească din experiența lor, și care tind mereu spre perfecționarea și îmbunătățirea cunoștințelor profesionale!

Programul de învățămînt este adaptat pentru oricine care este interesat în acest domeniu, atât pentru cei care au pregătire medicală, cât și pentru cei care nu dispun de ea.

1. Școala de masaj “SPA THERAPY” oferă 9 module de instruire în domeniul masajului, dintre care unice pe care le puteți studia doar aici, și anume:

• Modul 1 – Masaj Clasic General, cel mai des întîlnit și solicitat în arta masajului, care este și baza calificării profesionale, obligatoriu pentru începători. Tehnica masajului este adaptată după campionatele naționale și internaționale.
  • Modul 2 – Masaj Terapeutic și Modul 3 - Masaj Terapeutic Avansat - unicul curs în Moldova ce pune accent pe o tehnică personalizată în masajul terapeutic a întregului corp, după metoda de autor Colun V.
  • Modul 4 - Masaj Visceral si Modul 5 - Masaj Visceral Avansat - tratamentul alternativ al organelor interne prin aplicarea tehnicilor de bază ale masajului visceral, cu aprofundare în secretele terapiei viscerale, de la metode și poziții, pînă la tehnici de prelucrare și tratament.
  • Modul 6 - Masaj Pediatric - Profilaxia și tratamentul afecțiunilor specifice copiilor în primii ani de viață, după o metodă personalizată și adaptată necesităților individuale, preconizată cît pentru mămici și specialiști în domeniu.
  • Modulul 7 – Masaj Ashiatsu - singurul tip de masaj, care implică în proces tălpile, relaxează nu doar sistemul muscular, dar și sistemul articular și ligamentele.
  • Modul 8 - Masaj SPA Beauty – SPA proceduri din estetica modernă de la Împachetări Corporale „La Cald” până la Electrostimulare.
  • Modul 9 – SPA masaj – include 3 tehnici de masaj ce pot fi învățate doar la noi: Masajul Thailandez, Masajul Lomi-Lomi și Masajul Stone

2. Încăperea în care se practică masajul este largă, bine luminată și aerisită, amplasată într-un circuit funcțional bine stabilit.

• În sala de masaj este instalată o chiuvetă pentru spălarea mâinilor maseurului.
  • Lângă sala de masaj este amenajată o încăpere destinată vestiarului pentru dezbrăcarea-îmbrăcarea cursanților și dulapuri cu cheițe.
  • La executarea masajului, fiecare cursant are masa de masaj.
  • Studenții pot practica atît unul pe celălalt, cît și pe modele personale.
  • Școala de masaj oferă studii cu programul flexibil, în funcție de timpul fiecăruia, ai posibilitatea să faci curs individual.
  • Cursurile sînt predate în limba romînă și rusă, de cei mai buni profesori și profesioniști din R.M.
  • La sfârșitul cursului se oferă Certificat Acreditat de Ministerul Educației, Culturii și Cercetării al Republicii Moldova.
  • Suportul de Curs – fiecare student îl primește.
  • Acces la Biblioteca Școlii de masaj ”SPA Therapy”.
  • Pot practica și în afara orelor de curs.
  • Primește instrumente pentru practică.
  • Poate să se transfere în altă grupă la o altă oră.
  • Primește răspuns la orice întrebare.
  • Primește recomandări la angajare.
  • Devine colegul nostru pe viață, cu sprijin pentru viitor la întrebări ce ține de clienți, deschiderea unui cabinet de masaj sau angajare, etc.

3. Ai posibilitatea de a învăța la mai mulți instructori și căpăta experiența fiecăruia.

Toți instructorii: VLADIMIR COLUN, BEZNOS RUSLAN și CATANA ALIONA - sunt campioni naționali și internaționali, și au peste 14 ani de experiență. Ei sunt cei care tind mereu să se perfecționeze și cel mai important, nu sunt doar instructori, ci și maseuri.

4. La școala de masaj “SPA Therapy” se învață nu doar masajul dar și măiestria alimentației corecte, pshiho-somatica, rețete de detoxifiere și noi viziuni asupra tratamentul multor boli.

Studenții ajung să capete, pe lânga forță și rezistență, suplețe și îndemânare în lucru, sensibilitate și ritm, calități care asigură întotdeauna succesul în practică. Profesorii pun accent pe metode și tehnici practice folosite de cei mai buni specialiști de talie națională și internațională.

Școala de masaj îți oferă nu doar studii de masaj, dar și o atmosferă placută alături de oameni simpli si pozitivi, o bună stare de sănătate fizică și mentală, dozându-ți foarte bine eforturile față de diferite cazuri, obiective și categorii de masaj.

Te așteptăm cu drag la adresa: or. Chișinău, str. Alba-Iulia 75/15.

Pentru mai multe detalii contactează-ne la numerele de telefon: +373 69 77 71 95 sau +373 22 86 69 59.

Calendar 22.05.2019